A Solymári Ifjúsági Tánccsoport 1983-ban alakult lelkes solymári fiatalokból, akik a magyarországi német nemzetiség hagyományainak ápolását tűzték ki célul.
Hagyományőrző együttesünk az elmúlt 50 év folyamán alakult professzionális szintű amatőr hagyományőrző csoporttá, de sikereit és repertoárját tekintve munkájának legmeghatározóbb időszakát az elmúlt 20 év foglalatossága, kitartó, igényes szakmai múltja adta.
Elsősorban Hajdú-Bihar megye népdalait és néptánc hagyományait viszi az együttes színpadra. Rendszeresen résztvevői, szereplői egyetemi fesztiváloknak, országos és megyei rendezvényeknek. A táncegyüttes fennállása óta háromszor nyerte el a Kiváló Együttes címet, több alkalommal részesült Nívódíjban, számos hazai és külföldi fesztiválon ért el kimagasló eredményt.
Néhány lelkes, táncot és mozgást szerető fiatal alapította meg csoportunkat 2000 decemberében. Célunk az akkor még kevesek által ismert, látványos tánc, az ír sztepp bemutatása, népszerűsítése volt.
A Csepel Táncegyüttest 1958-ban alapították Budapest egyik külső kerületében, Csepelen, melyről az együttes a nevét is kapta. tagjai a megalakulása óta nagyrészt a helyi és szomszédos kerületekben élő fiatalok közül kerültek ki. Háttérintézménye és székhelye a kerület legnagyobb művelődési háza, a Csepeli Munkásotthon. A Csepel Táncegyüttes, mint amatőr csoport, Aranyminősítésű, Kiváló Együttes, az autentikus táncstílus követője. Műsorait hazai és külföldi fesztiválokon, rendezvényeken mutatja be. Európa legtöbb országában vendégszerepelt már, de eljutott Isztambulba és Tajvanra is, ahol nemzetközi fesztiválokon nemcsak Magyarországot,...
A Csepel Táncegyüttest 1958-ban alapították Budapest egyik külső kerületében, Csepelen, melyről az együttes a nevét is kapta. tagjai a megalakulása óta nagyrészt a helyi és szomszédos kerületekben élő fiatalok közül kerültek ki. Háttérintézménye és székhelye a kerület legnagyobb művelődési háza, a Csepeli Munkásotthon. A Csepel Táncegyüttes, mint amatőr csoport, Aranyminősítésű, Kiváló Együttes, az autentikus táncstílus követője. Műsorait hazai és külföldi fesztiválokon, rendezvényeken mutatja be. Európa legtöbb országában vendégszerepelt már, de eljutott Isztambulba és Tajvanra is, ahol nemzetközi fesztiválokon nemcsak Magyarországot, hanem Európát is képviselhette.
Az együttes repertoárján Magyarország szinte valamennyi tájegységének táncai, a határon túléi magyar folklórból pedig az erdélyi táncok szerepelnek.